W ciężkich sytuacjach finansowych, kiedy wysokość miesięcznych zobowiązań zaczyna przerastać nasze możliwości, należy poszukać pomocnego rozwiązania. Najprostszą metodą jest zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich naszych zobowiązań w jedno i to na lepszych warunkach.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny
Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Podstawowym zabezpieczeniem jest tu hipoteka. Bank przejmuje nasze wszystkie dotychczasowe zobowiązania, a nam udziela kredytu, który ma na celu pokryć ich spłatę mniejszą jedną ratą miesięcznie. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, co dodatkowo daje możliwość dobrania jeszcze dodatkowej sumy pieniędzy. Zabezpieczenie kredytu hipoteką pozwala zmniejszyć koszty, a dodatkowo od wartości nieruchomości, na którą jest ustawiona hipoteka, wylicza się maksymalną kwotę (zazwyczaj od 65 % wartości do 90 %). Okres spłaty może wynosić nawet 40 lat.

Gotówkowy kredy konsolidacyjny

 

Ci, którzy nie mają żadnej nieruchomości nie muszą się martwić, bo banki pomyślały również o takich klientach. Mowa tu o kredycie gotówkowym konsolidacyjnym bez hipoteki. Niesie to niestety ze sobą pewne ograniczenia takie jak: maksymalna ilość kredytów to 5, a okres ostatecznej spłaty to 7 lat. Czasami banki nie godzą się w takim przypadku na konsolidowanie debetów na kontach, kredytów walutowych i hipotecznych. Aby wyjść z trudnej sytuacji należy poważnie rozejrzeć się na rynku produktów finansowych. Przeanalizować oferty i wybrać najkorzystniejszą. O kredyt konsolidacyjny najlepiej starać się w banku w którym nie mamy zobowiązań.

Co musisz wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym

Kredyt konsolidacyjny – jest to kredyt, który ma na celu połączyć wszystkie zobowiązania w jedno, a do tego obniża ratę miesięczną jednocześnie wydłużając okres spłaty. Polega to na tym, że bank spłaca nasze wszystkie zobowiązania w innych bankach w formie bezgotówkowej, nam natomiast przedstawia ratę miesięczną i wylicza okres spłaty na kilka lat. Dodatkowo kredyt tego rodzaju jest znacznie niżej oprocentowany niż kredyt konsumencki. Bank spłacając nasze zobowiązania za jednym zamachem, dzięki temu płaci mniej niż gdybyśmy spłacali je do końca okresu kredytowania. Powoduje to możliwość zaproponowania nam lepszej tańszej oferty, niż gdybyśmy spłacali wszystkie zobowiązania osobno. Bank jednak musi liczyć się z ryzykiem i dlatego większość takich produktów zabezpieczana jest hipoteką.

Hipoteka – jest to zabezpieczenie naszego zobowiązania finansowego prawem własności do naszej nieruchomości. W sytuacji kiedy nie wywiązujemy się z umowy, to wtedy na podstawie hipoteki wierzyciel ma prawo rościć sobie zadość uczynienia. Hipoteką może być: mieszkanie, dom jednorodzinny, lokal użytkowy, a nawet nieruchomość, która dopiero powstaje. Z zabezpieczeniem hipoteką spotkać się można przede wszystkim w kredytach hipotecznych, konsolidacyjnych i pożyczkach hipotecznych. Dodatkowo jeżeli właścicielem nieruchomości, na którą wystawiona jest hipoteka, jest więcej niż jedna osoba, to wierzyciel ma prawo żądać zadość uczynienia od któregokolwiek. Tak samo sprawa wygląda w przypadku, kiedy właścicielem nieruchomości jest poręczyciel. To on w razie czego zostanie obciążony. Hipoteka ważna jest do końca okresu spłaty kredytu i nie może zostać ustanowiona bez wierzytelności, ponieważ jest w ścisłym związku z nią. Hipoteka nie oznacza, iż wierzyciel może z niej korzystać, jest tylko zabezpieczeniem spłaty. Oznacza to że dłużnik może w sposób nieograniczony korzystać ze swojej nieruchomości, ale nie może doprowadzić poprzez swoje działanie do obniżenia jej wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here